ŚWIERKOWY ZDRÓJ MEDICAL SPA Iwonicz Zdrój

standard-title Iwonicz – Zdrój i okolica

Iwonicz – Zdrój i okolica

Uzdrowisko Iwonicz-Zdrój położone jest w województwie podkarpackim – jednym z najpiękniejszych i najszybciej rozwijających się regionów Polski o wyjątkowych walorach krajobrazowo-przyrodniczych i turystyczno-rekreacyjnych. Na jego atrakcyjność wpływają przede wszystkim bogate złoża wód leczniczych i borowiny, malownicze położenie wśród wzniesień porośniętych zielonymi lasami jodłowo – bukowymi, oraz klimat o potwierdzonych właściwościach leczniczych.

Uzdrowisko należy do jednych z najstarszych polskich uzdrowisk, o ponad 440-letniej tradycji, które oprócz uznanej renomy, słynie z unikalnego, leczniczego mikroklimatu oraz ekologicznie czystego środowiska naturalnego. Największy rozkwit uzdrowisko zawdzięcza rodzinie Załuskich, którzy byli właścicielami Iwonicza od 1799 do 1945 roku. W XIX wieku powstały pierwsze obiekty zakładu kąpielowego, a pierwszym lekarzem uzdrowiskowym był dr Józef Pol, brat poety Wincentego Pola.

Najcenniejszym bogactwem Iwonicza-Zdroju są lecznicze wody mineralne (Karol 2, Klimkówka 27, Iwonicz II, Elin 7, Iza 19), które służą do inhalacji, kuracji pitnych i kąpielowych oraz do produkcji iwonickiej soli leczniczej i kosmetyków ze znakiem „Iwoniczanka”. Walory tych produktów potwierdzone zostały szeregiem nagród i wyróżnień w ogólnopolskich i regionalnych konkursach.

Przyjazd do Iwonicza-Zdroju to niepowtarzalna szansa połączenia leczenia, profilaktyki, czynnego wypoczynku z odnową biologiczną i rehabilitacją ruchową. Wyjątkowe walory krajobrazowe, przyrodnicze i bioklimatyczne czynią go prawdziwą wizytówką Podkarpacia.