ŚWIERKOWY ZDRÓJ MEDICAL SPA Iwonicz Zdrój

standard-title NEWS

NEWS

Kolejne wyróżnienie dla nas!

W dniu 22 września Ośrodki Świerkowy Zdrój Medical Spa Rymanów-Zdrój i Iwonicz-Zdrój otrzymały Certyfikat Dobrych Praktyk przyznawany przez Polską Organizację Turystyczną będący potwierdzeniem wysokiej jakości usług świadczonych przez podmioty turystyczne.

Naszym Ośrodkom przyznano certyfikaty w kategoriach Turystyka prozdrowotna, Polski Bon Turystyczny, Bezpieczny obiekt MICE, Obiekt bezpieczny higienicznie. Ponadto Ośrodek Świerkowy Zdrój Medical Rymanów-Zdrój został wyróżniony w kategorii Turystyka na obszarach wiejskich, a Ośrodek Świerkowy Zdrój Medical Spa Iwonicz-Zdrój w kategorii Turystyka bez barier.

Archiwum wydarzeń:

Partner Główny IX Pikniku Rodzinnego

IX Piknik Rodzinny w Rymanowie-Zdroju

To już pewne! IX edycję Pikniku Rodzinnego w Rymanowie-Zdroju wesprze ponad 140 partnerów i sponsorów!

Patronaty nad wydarzeniem objęli:

Patronat honorowy: Starosta Krośnieński Jan Pelczar oraz Burmistrz Gminy Rymanów Wojciech Farbaniec.

Partner strategiczny: Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego – Państwowy Zakład Higieny

Patronat medialny: TVP3 Rzeszów, Telewizja Regionalna TV Obiektyw, Polskie Radio Rzeszów, Gazeta Codzienna Nowiny, Krosnosfera (dwutygodnik) , Nasz Rymanów (miesięcznik), portale internetowe www.nowiny24.pl, www.terazkrosno.pl, www.jaslo365.pl, www.jaslo4u.pl, www.krosno112.pl, www.krosnocity.pl, www.jaslonet.pl, www.krosnosfera.pl, www.mgdrone.pl.

Patronat redakcyjny: Radio RMF MAXXX.

Głównym partnerem wydarzenia jest Podkarpacka Przestrzeń Otwarta.

Razem przygotowaliśmy dla Was moc atrakcji, liczne konkursy, fantastyczne nagrody oraz 10 głównych paneli tematycznych:

1. Poświęcony życiu i działalności Ignacego Łukasiewicza
 • Zespoł Szkół Naftowo-Gazowniczych im. Ignacego Łukasiewicza z Krosna oraz Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza z Bóbrki przybliżą sylwetkę patrona 2022 roku
 • wystawa prac plastycznych pt. „Dziedzictwo Ignacego Łukasiewicza” uczniów Szkoły Podstawowej w ZSP w Rymanowie
2. Prozdrowotny połączony z edukacją zdrowotną, żywieniową oraz z zakresu rehabilitacji, w ramach którego przeprowadzone zostaną m.in.
 • konsultacje z pielęgniarką dotyczące uzależnień wśród dzieci, młodzieży i dorosłych
 • pokazy i instruktaż pierwszej pomocy
 • konsultacje z dietetykiem
 • porady diabetyków dotyczące przeciwdziałania cukrzycy
3. Sportowy
 • turniej szachowy dzieci o Puchar Arcymistrza Jana-Krzysztofa Dudy (zwycięzcy Pucharu Świata 2021) organizowany przez Stowarzyszenie Nasz Rymanów
 • pokaz umiejętności piłkarskich prezentowany przez zawodników Akademii Piłkarskiej Beniaminek Krosno
 • pokaz sztuk walki grupy MMA Krosno prowadzonej przez trenera Adama Tomasika i MMA Sokół Rymanów prowadzonej przez trenera Bogdana Rajchla
 • zawody pływackie o Puchar Burmistrza Rymanowa Wojciecha Farbańca
 • turniej siatkówki plażowej organizowany przez GOSiR w Rymanowie
 • konkurs strzelecki prowadzony przez Paintball Rymanów-Zdrój
4. Bezpieczeństwa
 • stoisko WORD Krosno, którego główną atrakcją będzie symulator dachowania
 • prezentacja sprzętu gaśniczego i pokaz ratownictwa wysokościowego w wykonaniu strażaków z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie
 • stoisko profilaktyczne oraz pokaz sprzętu jednostek Policji – radiowozy i motocykle policyjne, konkursy tematyczne z zakresu bezpieczeństwa
5. Ekologiczny
 • stoisko Nadleśnictwa Rymanów poświęcone tematyce ochrony przyrody i środowiska naturalnego oraz zabawy i konkursy o tematyce ekologicznej
6. Regionalny
 • prezentacja regionalnej twórczości i rękodzieła w postaci m.in. haftów, ikon, obrazów oraz regionalnych wyrobów kulinarnych
7. Naukowy
 • zajęcia robotyki skierowane do dzieci i młodzieży organizowane przez Spice GearsAcademy z Kraśnika, których celem jest rozpowszechnianie nauk ścisłych, w tym robotyki, projektowania i programowania
8. Artystyczny
 • występ wokalny naszej uzdolnionej fizjoterapeutki Moniki Misiewicz
 • występ wokalny Studia Piosenki Swing działającego w Regionalnym Centrum Kultury Pogranicza w Krośnie
 • fireshow, czyli pokaz ogniowy w wykonaniu Teatru Ognia Aurora
9. i 10. Zabawowy i Rekreacyjny
 • place zabaw, zjeżdżalnie, dmuchańce, malowanie twarzy, konkurs dla niemowlaków oraz liczne gry planszowe udostępnione przez Fundację GraTy

 

Jak co roku zapowiada się świetna zabawa! Czeka na Was duża dawka pozytywnej  energii i uśmiechu!

Serdecznie zapraszamy!

Arcymistrz Jan-Krzysztof Duda po raz kolejny w Świerkowym Zdroju.

Arcymistrz Jan-Krzysztof Duda po raz kolejny w Świerkowym Zdroju

W marcu br. Arcymistrz Jan-Krzysztof Duda wraz ze swoim trenerem Arcymistrzem Kamilem Mitoniem oraz Arcymistrzem Grzegorzem Gajewskim odbyli 10-dniowe zgrupowanie w naszym Ośrodku.

Podczas  zgrupowania Arcymistrzowie intensywnie przygotowywali się do nadchodzących imprez mistrzowskich, w tym do prestiżowego Turnieju Kandydatów, który odbędzie się w dniach 16 czerwca – 7 lipca w Madrycie. W turnieju weźmie udział tylko 8 najlepszych zawodników z całego świata, którzy zostaną wyłonieni w drodze eliminacji organizowanych przez Międzynarodową Federację Szachową FIDE. Triumfator rywalizacji w Madrycie uzyska prawo gry o szachową koronę z aktualnym mistrzem świata Norwegiem Magnusem Carlsenem.

Tradycyjnie Arcymistrzowie skorzystali z różnorodnych zabiegów leczniczych i odnowy biologicznej oraz specjalnie opracowanej diety uzupełnionej wodą alkaliczną Java. Podczas zgrupowania trener Adam Tomasik (MMA Krosno) przeprowadził trening MMA z Arcymistrzami zapoznając ich z wybranymi technikami i tajnikami tej sztuki walki.

Dzięki uprzejmości właścicieli Centrum Coachingu Evolve , Towarzystwa Sportowego TYTUS oraz Normobarii Arcymistrzowie mogli zadbać o kondycję fizyczną i skorzystać z seansów tlenoterapii. Wszystkim zaangażowanym podmiotom składamy ogromne dziękuję za pomoc i współpracę!

Życzymy Jankowi super formy i zwycięstwa w Turnieju Kandydatów!

 

 

Trening MMA pod okiem trenera Adama Tomasika


 

Intensywne treningi Arcymistrzów

Portret z dedykacją Arcymistrza Jana-Krzysztofa Dudy został wyeksponowany w centralnym punkcie naszego Ośrodka

 

 

Wyróżnienie dla Prezes Zarządu Agnieszki Fornal-Urban za szczególne zasługi dla Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków!


Wyróżnienie dla Prezes Zarządu Agnieszki Fornal-Urban za szczególne zasługi dla Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków!

Z okazji 40-lecia Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków i 100-lecia odkrycia insuliny Prezes Zarządu Agnieszka Fornal-Urban odebrała pamiątkowy medal Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków za wieloletnie zaangażowanie i działalność na rzecz Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków i osób z cukrzycą w Polsce.

Od lat naszą misją jest promowanie zdrowego stylu życia oraz działanie profilaktyczne w zakresie obniżenia ryzyka zapadalności na przewlekłe choroby metaboliczne, w tym m.in. cukrzycę. Świerkowy Zdrój Medical Spa sp. z o.o. ma bogatą tradycję w organizacji specjalistycznych turnusów dla diabetyków, które cieszą się dużym zainteresowaniem.

Od 2010 roku ściśle współpracujemy z Polskim Stowarzyszeniem Diabetyków Koła Nr 1 w Rzeszowie, którego członkowie regularnie korzystają z naszych programów rehabilitacyjno-terapeutycznych oraz edukacyjno-szkoleniowych. Mamy ogromną satysfakcję z faktu, że nasze działania są skuteczne i wpływają na poprawę stanu zdrowia osób chorych na cukrzycę.

Jesteśmy zadowoleni, że nasza aktywność w tym obszarze została doceniona przez Polskie Stowarzyszenie Diabetyków.

Jan-Krzysztof Duda zwycięzca Pucharu Świata 2021 w szachach po raz trzeci w Świerkowym Zdroju!

Jan-Krzysztof Duda zwycięzca Pucharu Świata 2021 w szachach po raz trzeci w Świerkowym Zdroju!

Jest nam niezmiernie miło, że spośród licznych propozycji Arcymistrz Jan-Krzysztof Duda wraz ze swoim trenerem Arcymistrzem Kamilem Mitoniem, po raz kolejny wybrali nasz ośrodek na miejsce swojego zgrupowania.
Z wielkim entuzjazmem i w akompaniamencie utworu Queen „We are the champions” nasz zespół przywitał Arcymistrzów. Toastom i gratulacjom nie było końca.
Udało się nam również zaskoczyć Janka miłą niespodzianką w postaci tortu w kształcie szachownicy z końcową pozycją ze zwycięskiej partii J.K Dudy-S. Karjakinem.

Podczas tygodniowego zgrupowania Janek wraz ze swoim trenerem intensywnie przygotowywał się do nadchodzących imprez mistrzowskich, w tym do Drużynowych Mistrzostw Europy.
Ponownie Arcymistrzowie skorzystali z różnorodnych zabiegów leczniczych i odnowy biologicznej oraz specjalnie opracowanej diety uzupełnionej wodą alkaliczną Java.

Dzięki uprzejmości właścicieli Centrum Coachingu Evolve oraz Normobarii Arcymistrzowie mogli zadbać o kondycję fizyczną i skorzystać z seansów tlenoterapii.

 

 

 

Uroczyste powitanie Arcymistrza Jana-Krzysztofa Dudy zwycięzcy Pucharu Świata oraz jego trenera Arcymistrza Kamila Mitonia

 

Java – Wody Karpackie, Normobaria, Centrum Coachingu Evolve zadbały o odpowiedni poziom nawodnienia i natlenienia organizmu oraz o poprawę kondycji fizycznej Arcymistrzów

 

Arcymistrz Jan Krzysztof Duda przeszedł do historii polskich szachów!

Arcymistrz Jan Krzysztof Duda przeszedł do historii polskich szachów!

W dniu 5 sierpnia pokonał białymi reprezentanta Rosji Arcymistrza Siergieja Karjakina, wygrał szachowy Puchar Świata i tym samym został pierwszym Polakiem, który tego dokonał.

Tym wynikiem zagwarantował sobie prawo do gry w turnieju kandydatów i znajdzie się wśród ośmiu czołowych arcymistrzów globu rywalizujących o możliwość gry o tytuł mistrza świata.

Podczas tych rozgrywek Janek nie przegrał ani jednej partii, a w meczu półfinałowym pokonał aktualnego mistrza świata Magnusa Carlsena, który zajął 3 miejsce w klasyfikacji końcowej.

Cały zespół Świerkowy Zdrój Medical Spa składa ogromne gratulacje Jankowi za fantastyczną walkę, niesamowite emocje i historyczne osiągnięcie! Wielkie podziękowania należą się również trenerowi Janka, arcymistrzowi Kamilowi Mitoniowi za jego pracę, poświęcenie i nieprzespane noce.

Bardzo się cieszymy, że w niewielkim stopniu mogliśmy być częścią tego sukcesu! Jesteśmy szczęśliwi, że Janek wraz z trenerem dwukrotnie wybrali nasz ośrodek jako miejsce przygotowań do najważniejszych tegorocznych imprez rangi mistrzowskiej, w tym Pucharu Świata.

Mamy nadzieję, że w przyszłości będziemy mogli ponownie gościć u nas Janka i Kamila!

Piszą o nas!

Zachęcamy do zapoznania się z artykułem, pt. „Serce Świerkowego Zdroju bije dla Diabetyków”, który ukazał się w sierpniowym Biuletynie Informacyjnym Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków „Cukrzyca”.

Od lat naszą misją jest działanie na rzecz promowania zdrowego stylu życia oraz działań profilaktycznych w zakresie obniżenia ryzyka zapadalności na przewlekłe choroby metaboliczne, w tym m.in. cukrzycę.

Cieszymy się, że nasze zaangażowanie zostało docenione przez Polskie Stowarzyszenie Diabetyków.

 

Osobowość Roku w kategorii Biznes

Osobowość Roku jest plebiscytem ogólnopolskim, który odbywa się równolegle we wszystkich województwach. Kandydatów do wyróżnień nominuje kapituła redakcji Gazety Codziennej „Nowiny” w kategoriach: „Kultura, „Nauka, „Biznes”, „Działalność społeczna i charytatywna” oraz „Polityka, samorządność i społeczność lokalna”. Podczas uroczystego  finału plebiscytu Osobowość Roku, który miał miejsce 14 lipca 2021 r., w G2A Arena Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Jasionce, nagrodzeni zostali laureaci dwóch ostatnich edycji 2019 i 2020.

Prezes Zarządu Agnieszka Fornal-Urban została nominowana do tytułu Osobowość Roku 2019 w kategorii Biznes. Kapituła doceniła sukcesy zawodowe i wkład w życie lokalnej społeczności, przyznając Pani Prezes nominację w szczególności za organizację Pikniku Rodzinnego, cyklicznej imprezy integrującej mieszkańców gminy Rymanów i gości uzdrowiska Rymanów-Zdrój, popularyzującej zdrowy styl życia, m. in. zasady prawidłowego odżywiania, aktywność fizyczną, profilaktykę zdrowotną.

 

 

 

„Bardzo się cieszę, że organizowany od 2012 roku Piknik Rodzinny został wyróżniony i nagrodzony. Jest to wynik zaangażowania całego zespołu Świerkowy Zdrój Medical SPA, a także efekt doskonałej współpracy z partnerami i sponsorami, którym dziękuję za hojność i ogromną pomoc.

Dziękuję również za wszystkie oddane na mnie głosy. Z satysfakcją odebrałam statuetkę Osobowość Roku 2019 w kategorii „Biznes”, aczkolwiek największą nagrodą dla mnie jest Państwa zaufanie, sympatia i życzliwość”. – Prezes Zarządu Agnieszka Fornal-Urban.

Arcymistrz Jan Krzysztof Duda lubi Rymanów-Zdrój!

Arcymistrz Jan Krzysztof Duda lubi Rymanów-Zdrój!

Prosto po spotkaniu z Premierem i odebraniu brązowego medalu szachowej Olimpiady FIDE – International Chess Federation z 2020 roku oraz zaledwie w ciągu dwóch miesięcy od ostatniego pobytu, Jan Krzysztof Duda ponownie zawitał do Świerkowego Zdroju!

Janek wraz ze swoim trenerem, arcymistrzem Kamilem Mitoniem, bardzo intensywnie przygotowywał się do kolejnych turniejów, w tym Prague International Chess Festival, Grand Chess Tour w Zagrzebiu i Pucharu Świata w Dubaju. Aby Janek był w pełni skoncentrowany na realizacji założonych celów szkoleniowych przygotowaliśmy program terapeutyczny, który miał na celu przyśpieszyć procesy regeneracyjne i zniwelować symptomy zmęczenia potreningowego. Nasze działania uwzględniały również elementy zdrowego odżywiania w postaci precyzyjnie opracowanego jadłospisu uzupełnionego regionalną wodą alkaliczną JAVA.

Ponadto wykorzystując prozdrowotny mikroklimat miejscowości oraz dostępność do terenów zielonych, Jan Krzysztof Duda, Kamil Mitoń i Prezes Zarządu Agnieszka Fornal Urban rozegrali w plenerze bardzo ciekawą, pełną kombinacji partię. Oczywiście Janek wygrał i po raz kolejny okazał się trudnym i bezkompromisowym przeciwnikiem. Co to były za emocje!

Dzięki uprzejmości Pani Moniki Woszczyk i Pana Tomasza Źrebca arcymistrzowie mieli możliwość przeprowadzenia treningów w komorze normobarycznej i skorzystać z seansów tlenoterapii, które sprzyjają namnażaniu komórek macierzystych, redukują procesy zapalne oraz doskonale dotleniają cały organizm. To kolejny dowód na to, że grać w szachy można praktycznie wszędzie!

W trakcie zgrupowania arcymistrzowie spotkali się z Panem Markiem Żołdakiem Prezesem Zarządu Domu Brokerskiego VECTOR, z którym nasza Spółka współpracuje od wielu lat. Janek jako ambasador książki Garry’ego Kasparowa „Ostatni bastion umysłu” przekazał egzemplarz na ręce Pana Prezesa.

Mocno trzymamy kciuki za Janka i życzymy mu kolejnych sukcesów!

Szachy w anturażu pięknej przyrody to Arcymistrzowski duet!

Seans w komorze normobarycznej to kolejna dawka zdrowia!

O wizerunek Janka zadbał profesjonalny Salon Fryzjerski Studio Szkoleniowe Arek Bar

Janek jako ambasador książki Garry’ego Kasparowa „Ostatni bastion umysłu” przekazuje egzemplarz
w ręce Pana Marka Żołdaka Prezesa Zarządu Domu Brokerskiego VECTOR.

 

Znów nie odpuściliśmy Jankowi i Kamilowi. Kolejne wspólne zdjęcie z Arcymistrzami do kolekcji!

 

Najlepszy polski arcymistrz Jan Krzysztof Duda w Świerkowym Zdroju!

50

Najlepszy polski arcymistrz Jan Krzysztof Duda w Świerkowym Zdroju!

Jan wspólnie z trenerem Kamilem Mitoniem przez 10 dni przygotowywał się w Rymanowie-Zdroju do najważniejszych tegorocznych turniejów, w tym Pucharu Świata FIDE. Jesteśmy szczęśliwi, że udało nam się namówić tak utytułowanego zawodnika na zgrupowanie w naszym Ośrodku.

Wpłynęło na to kilka czynników:

1. Posiadamy bogate doświadczenie w zakresie świadczenia usług medycznych, lecznictwa uzdrowiskowego, rehabilitacji oraz stosowania nowoczesnych i efektywnych metod odnowy biologicznej.
2. Dysponujemy kompleksowo wyposażonym Obiektem z rozbudowaną infrastrukturą, nowoczesnym sprzętem oraz doskonałą kadrą specjalistów (lekarzy, pielęgniarek, fizjoterapeutów, dietetyków).
3. Jako podmiot leczniczy z prawie 50 letnim doświadczeniem jesteśmy świadomi znaczenia działań profilaktycznych i doceniamy ich rolę w utrzymaniu dobrego stanu zdrowia. W związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną stosujemy szczegółowe procedury w zakresie działań zapobiegających rozprzestrzenianiu się wirusa SARS-CoV-2 oraz bardzo rzetelnie przestrzegamy reżimu sanitarnego i dezynfekcji, aby nasi Klienci czuli się u nas bezpiecznie i komfortowo.
4. Doskonała lokalizacja Obiektu w samym centrum Uzdrowiska Rymanów-Zdrój, bogactwo naturalnych surowców leczniczych oraz unikalny klimat z wysoką zawartością jodu, ozonu i soli to nasze kolejne atuty.

Janek skorzystał z szerokiego spectrum środków i metod odnowy biologicznej, które miały na celu zwiększyć jego potencjał zdrowotny, stymulować procesy immunologiczne, poprawić ogólną kondycję psychofizyczną, przyspieszyć regenerację organizmu oraz redukować stres i zmęczenie.

Dzięki zastosowaniu ukierunkowanego programu terapeutycznego Janek pomimo dużego obciążenia treningiem specjalistycznym nie odczuwał zmęczenia i był w pełni skoncentrowany na realizacji założonych celów szkoleniowych.

Ponadto opracowaliśmy dla Janka dedykowaną dietę, która była zbilansowana zarówno pod względem ilościowym jak i jakościowym oraz charakteryzowała się wysoką wartością odżywczą. W diecie uwzględniono te składniki, które poprawiają funkcjonowanie ośrodkowego układu nerwowego i mózgu. Odpowiedni poziom nawodnienia organizmu Janka został osiągnięty dzięki regionalnej wodzie alkalicznej Java.

Mamy nadzieję, że nasze działania pozytywnie wpłyną na formę sportową Janka i w bezpośredniej  rywalizacji przy szachownicy będzie nie do zatrzymania! Cały zespół Świerkowy Zdrój trzyma kciuki za jego kolejne spektakularne zwycięstwa!

 

 

Prezes Zarządu Agnieszka Fornal-Urban z Arcymistrzem Janem-Krzysztofem Dudą
i trenerem Arcymistrzem Kamilem Mitoniem.

Prezes Zarządu Agnieszka Fornal-Urban pobiera naukę u najlepszych z najlepszych, arcymistrzów
Jana-Krzysztofa Dudy i Kamila Mitonia.

Już na pierwszy rzut oka widać zadowolenie z pobytu.
Janek korzystał z zabiegów odnowy biologicznej, aby być doskonale przygotowanym do kolejnych startów.

Doskonałe połączenie walorów otoczenia i treningu!

Woda JAVA = idealne nawodnienie organizmu!

Szachowe ciasteczka – rozkosz dla podniebienia!

Janek jako ambasador książki Garry’ego Kasparowa „Ostatni bastion umysłu” przekazuje egzemplarz w ręce Prezes Zarządu Agnieszki Fornal-Urban.

Takich okazji się nie przepuszcza! Arcymistrzowie Jan-Krzysztof Duda i Kamil Mitoń z naszym zespołem.

Konferencja prasowa.

Linki do publikacji mediów:

TVP3 Rzeszów:

https://www.youtube.com/watch?v=PAfHqH-01a8

TV Obiektyw:

Polskie Radio Rzeszów:

Nowiny24

Krosno112

KrosnoSfera

KrosnoCity

RMF MAXXX